• Resident Evil 7
    Resident Evil 7

نقد و بررسی بازی Call of Duty Infinite Warfare

دسته بندی : بازی,مرتبط با بازی,نقد و بررسی
482

Call of Duty: Infinite Warfare-ندای وظیفه: جنگ بینهایت یک بازی اکشن اول شخص می باشد که توسعه یافته توسط Infinity Ward و منتشر شده Activision سیزدهمین نسخه از سری بازی Call of Duty می باشد که برای ویندوز، PS4، ایکس وان عرضه شده است.این دومین عنوان از سری بازی های Call of Duty است که زیر نظر Infinity Ward است. بخش تک نفره بازی از آنجایی شروع می شود که جنگ بر سر منظومه شمسی می باشد. به نظر میاد که این بازی مانند سری های قبلی زیاد با استقبال روبرو نشد میتواند به این دلیل باشد که به دلیل مشکلات فراوان در سری قبلی مخاطبین به Infinity Ward اعتماد نکنند به هرحال با ما با نقد و بررسی این بازی همراه باشید.

سه سال پیش شرکت Infinitiy Ward یک پروژه ای را شروع کرد که سری بعدی Call of Duty را که می توانست از موفقیت های سری Modern Warfare و Black Ops باشد را به نام خود کند متاسفانه برای ما و آنها سری بعدی بازی Call of Duty Ghosts نام گرفت در آن زمان بدترین سری بازی از سری Call of Duty تولید شد. این بار Infinty Ward سری جدید را شروع کرد که محیط بازی در فضا می باشد در آخر نتیجه این کار چیزی فراتر از انتظار شد…حداقل در بخش تک نفره!!!

بخش تک نفره Infinite Warfare جذاب تر از اون چیزی هست که فکر میکنید

Call of Duty اخیرا گذری به آینده زده است و یک سفر تازه ای را به فراتر از منظومه شمسی را آغاز کرده است. ولی با این وجود بخش تک نفره Infinite Wafrare کمی ب حالت قبل برگشته است.موج های حمله AI و VR درBlack ops 3 مضحک بودند که در این قسمت حذف شده اند.

از طرفی Infinitie Warfare شامل قویترین داستان و و بهترین شخصیت های تاکنون است.تنها نقطه ضعف بازی؟!! لحظه شاهکار سلبیرتی معروف Kit Harington (جان اسنو در سریال بازی تاج و تخت) برخلاف همسفرهاتون هارینگون بی مزه است و شعارهای کلیشه ای و تهدید های کم عمق از مریخ انجام میدهد(آره او مریخی است).

فراتر از داستان، بخش تک نفره موفقیتهایی در جبهه هایی داشته است محیط بین ستاره ای به شما حس تنوع می دهد ولی گیم پلی بازی از زمان اولین بلک اپس تغییر چندانی نکرده است.مرحله های برجسته است که سفر به ماه زمین می باشد و مراحلی را درآنجا پشت سر بگذارید که به سرعت اتفاق می افتد مثل اینکه طی ۳۰ ثانیه روز وشب پدید آیند.تنوع سیارات این حس را به من میدهد که من مرتباً به یک پایگاه حمله نمی کنم.

موفقیت دیگر، جنگ سفینه به سفینه هستشکه یک راه جدید برای تنوع در Call of Duty می باشد در برخی از مراحل معین شما بعد از جنگ در سطح سیاره قبل از اینکه از سیاره برید با سفینه دشمن روبرو می شوید که باید با آن بجنگید.

طول کلی بازی در  مقایسه با نسخه های قبلی ۷ ساعت می باشد ولی این سری بخش جانبی به نام Side Missions را دارا هست که بیشتر شما را سرگرم می کند. یکی از مهیج ترین صحنه ها صحنه ای است که شما یونیفرم دشمن را می پوشید و به پایگاه آنان نفوذ کرده و رهبر آنها را ترور می کنید هر یک از Side Missions خصوصیت خودش را دارا هست که آنها را از بقیه متمایز می کند بیشتر کاربران بخش تک نفره را بازی نمی کنند و بیشتر به بخش چندنفره یا آنلاین علاقه نشان می دهند ولی من میگویم این اشتباه را نکنید. این بخش تک نفره یک تجربه استثنایی می باشد و قویترین بخش بازی را دارا هست برخلاف بخش تک نفره، بخش چندنفره کاملا امن می باشد.

بخش چند نفره Infinite Warfare امن می باشد

آخرین بازی Call of Duty که Infinity Ward روی آن کار کرد Ghosts در بسیاری از سیستم ها کار نکرد برخلاف Black Ops 2. امسال به نظر می رسد که توسعه دهنده تصمیم گرفته است که بزرگترین ریسک خود را در بخش تک نفره و چند نفره را انجام دهد.

اگر بلک اوپس ۳ را به صورت چند نفره بازی کرده اید Infinite Warfare هم مانند آن است. حرکات مانند قبل همراه با پرش با بوست و از دیوار بالا رفتن می باشد.قابلیتهای کاراکتر های بازی مانند قبل با این تفاوت که انتخاب کاراکتر مورد نظر با قبلیتهای متفاوت تخصصی تر شده است.

یکی دیگه از قابلیتهای جدید بازی Mission Teams می باشد که قبل از هر مرحله شما قادر خواهید بود یکی از ۳ اهداف (Objectives) را انتخاب نمایید.این اهداف بستگی به تیم انتخاب شده شما دارند. اولین تیمی که باز می کنید آسونترین اهداف رو داراست که شامل کشتن با اسلحه و قابلیتها می باشد. همونطور که لول شما بالا میرود شما تیمهای جدیدی را با اهداف متنوع و چالش برانگیز باز خواهید کرد.

چرا Mission Team ؟ بالاخره دلیلی برای به پایان رساندن مرحله هست. Call of Duty برای شهرتش و سخت تر شدن بازی در مقابل کاربران تازه وارد و اگر مرحله رو از دست دادید دلیلی داشته باشید که بازی را ادامه دهید. با Mission Teams(ماموریت تیمی) شما کاری را دارید که باید انجام دهید حتی اگر مرحله رو از دست داده باشید. به پایان رساندن این اهداف کوچک (Mini-Objectives) لول شما را بالا می برد و اتفاقا اسلحه های جدید و پوشش های جدید برای تیم باز می شود.

Missons Teams تنها راه بازکردن اسلحه های جدید نیست. Supply drops که چندی پیش در بلک اوپس ۳ شاهد آن بودیم نیز در infinite warfare به چشم میخورد با قابلیتهای بیشتر…

با زامبی ها، infinite warfare تکیه به کاری که Treyarch قبلا کرده بود

مانند بخش چند نفره، زامبی در این بازی هم تکیه به کاری که Treyarch قبلا کرده بود. بخش زامبی بازی شما را به موزیکهای دهه ۸۰، شخصیتها و… می برد در واقع یک تجربه خاص با همان مکانیسم در بلک اوپس ۳ را شاهد هستیم. در واقع زنده موندن در این بخش بازی بسیار آسان است به طوری که شما می توانید ۱۰ wave زنده بمانید بدن اینکه بازیکن حرفه ای باشید.این بخش دارای مپ با راهنما است که این بخش را از آن چیزی که هست آسانتر کرده است.

در آخر این هم از امتیاز های بازی در برخی از سایتهای معتبر بازی:

IGN: 7.7/10

Gameinformer: 9/10

Polygon: 8.5/10

Games Radar: 4/5

GameSpot: 8/10

دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

نظر شما پس از بررسی و تایید نمایش داده خواهد شد

پر کردن تمامی فیلدها الزامی میباشد