• Resident Evil 7
    Resident Evil 7

ترینر چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد

دسته بندی : بازی,مرتبط با بازی,ترینر
461

بسیاری از کاربران دغدغه بر این دارند که بازی سخت یا حوصله بر هست و میخواند که بازی را یک کم ساده تر بازی کنند مثلا کاراکتر بازی جان بینهانت داشته باشد یا تیر بینهات داشته باشد و یا برای اپدیت سلاح های بازی پول بینهایت داشته باشد و به این فکر میکنند که از کد تقلب یا رمز استفاده کنند ولی ایا میشه اون  همه رمز و حروف سخت را حفظ کرد ایا همه بازی ها کد تقلب دارند ؟ آیا راه ساده تر نسبت به کد تقلب وجود دارد؟ در ادامه با پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید

 

ترینر چیست

ترینر (به انگلیسی: Trainer) برنامه‌ای هست که توسط دسته‌ای از برنامه‌نویسان نوشته می‌شوند. این برنامه‌ها با تنظیمات خاصی که دارند با اجرا روی بازی (که برای آن طراحی شده‌اند) امکاناتی به ما می‌دهند مثلاً اگر بازی مورد نظر جنگی هست ، ترینر آپشن‌هایی دارد مثل   جان بی نهایت، تیر بی نهایت و ، ریلود نکردن …. ارائه می‌دهد. ترینرها مثل  کد تقلب روی بازی اثر می‌گذارند ولی با این تفاوت  که کد تقلب را شرکت سازندهٔ بازی میسازد  ولی ترینر برنامه‌ای جداگانه‌است که یک برنامه نویس آن را طراحی کرده‌است . ترینر همان رمز های بازی است کار را خیلی راحت تر میکنند !

ساخت ترینر کار چندان سختی نمی‌باشد اما نیازمند دانش برنامه نویسی است . به غیر از ترینر نرم‌افزار هایی هم وجود دارند که به کمک آنها میتوان بازی را هک کرد.

ترینر برنامه ای کم حجم و شبیه به کد تقلب(رمز) که برنامه نویسان مختلف که در این زمینه فعالیت دارند ساخته و عرضه مینمایند.

استفاده از ترینر بسیار ساده تر و سریعتر از وارد کردن کد های تقلب میباشد.ترینر مانند میانبری است که شما را از وارد کردن رمز بی نیاز میکند.این برنامه برای از بین بردن محدودیت های بازی و یا دلخواه کردن بازی توسط کاربر(گیمر) به کار می رود. با اجرای ترینر و با زدن کلید های معرفی شده در آن می توان به قابلیت های بسیاری در بازی دست یافت. کلید های معرفی شده در ترینر ها با یکدیگر متفاوت هستند و عملکرد های متفاوتی دارند.همانطور که در بالا هم گفته شد مثلاً در یک ترینر که مربوط به یک بازی اکشن و تفنگی میباشد با زدن کلید های معرفی شده در آن میتوان به جان بی نهایت – تیر بی نهایت – نامرئی شدن از چشم دشمنان – کشته شدن همه دشمنان – گرفتن امتیاز – بالا رفتن درجه و …. اشاره نمود.

 

چگون از ترینر استفاده کنیم 

 

برای استفاده از ترینر کافیست ابتدا ترینر را اجرا کرده و دکمه های تعریف شده و عملکرد آنها را به خاطر بسپارید و سپس بازی را اجرا کرده( توجه داشته باشید در بعضی از ترینر ها دکمه ای قرار داده شده که باید توسط آن بازی را اجرا نمود(معمولاً روی این دکمه متن Lunch نوشته شده است). با زدن این دکمه باید آدرس فایل اجرایی بازی را به ترینر شناساند – بعضی از ترینر ها هم این قابلیت را ندارند و نمی‌توانند آدرس فایل اجرایی بازی را از شما بگیرند به همین دلیل باید ترینر را در محل نصب بازی بریزید و پس از اجرا دکمه Lunch را بزنید تا بازی اجرا شود.پس از اجرای بازی شما باید زمانی که وارد بازی شدید(منظور منوی اصلی بازی نیست) دکمه هایی که به خاطر سپردید (میتوانید دکمه ها و عملکرد آنها را روی یک کاغذ بنویسید تا فراموش نکنید) را از روی کیبرد(صفحه کلید) بزنید آنگاه ترینر عمل میکند و شما نتیجه را خواهید دید. معمولاً دکمه ها و عملکرد آنها در صفحه اصلی ترینر نوشته شده است اما ممکن است این اطلاعات با زدن دکمه دیگری که برای آن در نظر گرفته شده برای شما به نمایش در بیایند(این دکمه ها میتوانند شامل نام هایی مثل info یا about و … باشند.

دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

نظر شما پس از بررسی و تایید نمایش داده خواهد شد

پر کردن تمامی فیلدها الزامی میباشد